warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

W dniach 22-26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Łanowicach – “ukraińskim La Salette” odbyło się XV Saletyńskie Spotkanie Młodych pod hasłem „Szanuj Ojca i Matkę”.

Cztery dni wspólnej modlitwy, słuchania konferencji i zabawy były dla młodzieżą okazją do spędzenia końca wakacji w dobry, głęboki sposób. Wśród wielu duchowych treści mocny akcent położony został w tym roku na rodzinę, zgodnie z hasłem: „Szanuj Ojca i Matkę”. Również to spotkanie było okazją do odnowienia swojej relacji z Chrystusem. Właśnie temu celowi- przybliżeniu się do Jezusa służyły wszystkie konferencje, nabożeństwa i spotkania w grupach. Szczytowym punktem każdego dnia była przeżywana wspólnie Eucharystia, w czasie której młodzi nie tylko słuchali o Bogu, ale mieli okazję przyjąć Go do swojego serca.

Spotkanie młodych rozpoczeło się w poniedziałek Mszą św. Prymicyjną x. Rafała Pnioka. Był także z nami Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki który w drugi dzień spotkania modlił się z nami i wygłosił Słowo Boże, również w ten dzień gościliśmy zespół Galilea a takrze siostrę Saletynkę Jadwigę która równierz wygłosieła konferencję o La Salette. W środę Prowincjał Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów x. Grzegorz Zembroń MS wygłosił nam Słowo Boże. W ten dzień gościliśmy zespół Lux Mundi a takrze wygłosił konferencię x. Piotr Grudzień MS. Na tym spotkaniu powstał nowy zespół La Salette.

Oczywiście każde Spotkanie to okazja do wspólnego spędzania czasu, rozmów, dobrej zabawy i zawierania znajomości. Również takich momentów nie mogło zabraknąć w programie. Mamy  nadzieję, że tegoroczne Spotkanie zapadnie głęboko w pamięć wszystkich uczestników.

Spotkania Młodych  to inicjatywa Okręgu Europy Wschodniej Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów. Odbywają się one od 15 lat w Łanowicach k. Sambora, w parafii św. Mikołaja prowadzonej przez Zgromadzenie.

x. Michał Tracz MS

loading
×