warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

RLUWVeXtJp4Zakończyło się trwające od czwartku (22.08) do niedzieli (25.08.2013) Saletyńskie Spotkanie Młodych w Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Łanowicach na Ukrainie. Spotkanie odbywało się tu już po raz dziewiąty. Od ubiegłego roku, kiedy to po raz pierwszy uczestniczyła w nim grupa młodzieży z Białorusi, nabrało ono charakteru międzynarodowego. W tegorocznym spotkaniu brała udział młodzież z Ukrainy, Białorusi, Polski i Kamerunu. Przeszło stuosobowa wspólnota młodych wraz z towarzyszącymi im 10-cioma kapłanami, 4-ma klerykami i 7-ma siostrami zakonnymi rozpoczęła Spotkanie Eucharystią, podczas której wysłuchała homilii wprowadzającej w tegoroczny temat (zaczerpnięty ze spotkań dębowieckich w Polsce): „Życie na celowniku”.

Uv3l1XWJPl4qZO-SceMgXQPo Mszy św. wszyscy świetnie się bawili przy wielkim ognisku z pieczoną kiełbasą, zabawą i śpiewem. Kolejne dni to konferencje głoszone przez ks. Mikołaja Leskiwa z Czerwonogradu, s. Karolinę z Kresowic i ks. Roberta Głodowskiego MS z Buska, które zawsze kończyła praca w małych grupach, a także piątkowa Droga Krzyżowa w plenerze zakończona nocną Adoracją Krzyża i Sakramentem Pokuty, sobotnie nabożeństwo Maryjne w dwu obrządkach: łacińskim i bizantyjskim, nocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, tańce integracyjne oraz koncert zespołów „Santo” i „Twój dom jest w niebie” ze Lwowa.

cEaNbCyxkc0KMgJuZdd1oQCentrum każdego dnia była uroczysta Eucharystia w muzycznej oprawie połączonych „sił muzycznych” z Sambora, Krzywego Rogu, Nikopola i Białorusi. Wyjeżdżaliśmy z Łanowic z żalem, że te dni tak szybko minęły, ale przecież ubogaceni duchowo i świadomi zagrożeń które niesie współczesny świat mając nas niejako „na celowniku”. Za rok pierwszy jubileusz. To będzie już 10-te i dlatego wyjątkowe Spotkanie i z niecierpliwością będziemy na nie czekać.

loading
×